Agnieszka Grodzińska | Chcesz mieć spokój w grobie…

 

Indywidualna wystawa Agnieszki Godzińskiej w Wydziału Malarstwa i Nowych Mediów jest prezentowana przez BWA Zielona Góra.

tytuł: Chcesz mieć spokój w grobie, nie zostawiaj nic po sobie/ If in the grave you want peace of mind, try to leave nothing behind

kuratorka: Karolina Sikorska

Organizatorzy o wydarzeniu:

Przedmioty, które gromadzimy, zaświadczają o naszych nawykach, właściwościach, o naszej pracy i życiu codziennym. Dowodami na nasze istnienie są zdjęcia, wizerunki w intymnych archiwach i katalogowane przez publiczne instytucje. Na fotografiach znajdują się też ślady po naszej – odbiorców – obecności w galeriach sztuki, gdzie życie towarzyskie toczy się od wernisażu do wernisażu. Agnieszka Grodzińska sięga po te obrazy, wyciąga na wierzch skrzętnie porządkowane, choć ulegające zapomnieniu znaki, rewiduje ich obecność. Tworzy w sali ekspozycyjnej konstrukcję, absorbującą strzępy i skrawki ustanego, z których stale wyłaniają się nowe oglądy, przemieszane ze sobą wskazówki czasu przeszłego i obecnego. Jak odnosić się do bezustannie akumulowanych dowodów na naszą obecność? Czy przeszłość może być prowizoryczna, pozbawiona wstydu i strachu czy okazuje się jednak szczątkiem, resztką, której próbujemy się beznamiętnie pozbyć? I jaką postawę przyjąć wobec nieuchronności weryfikacji naszych działań, która może nastąpić w każdej chwili?

Karolina Sikorska

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *