Agata Legawiec i Mateusz Żegliński ze stypendium Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Agata Legawiec

Więcej Ludzi #morepeople

Agata Legawiec to absolwentka kierunku architektura wnętrz na Wydziale Sztuk Wizualnych Akademii Sztuki w Szczecinie. Obecnie pracownik naukowo-dydaktyczny na WSW. Stypendia Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego są przyznawane osobom zajmującym się profesjonalnie twórczością artystyczną.

Instalacja przestrzenna „Więcej Ludzi #morepeople” to projekt stypendialny Agaty Legawiec. To ubiegłoroczna absolwentka architektury wnętrz na Akademii Sztuki w Szczecinie, od niedawna także pracownik naukowo-dydaktyczny tej uczelni. A. Legawiec planuje realizację na szczecińskich bulwarach tymczasowej instalacji przestrzennej. Będą to metalowe rzeźby sugerujące ludzi w ruchu. Znajdą się po obu stronach Odry.

Mateusz Żeglińśki

Mateusz Żegliński to niezależny twórca filmowy.  W  2016 roku ukończył studia na Wydziale Malarstwa i Nowych Mediów  w Akademii Sztuki w Szczecinie na kierunku multimedia oraz Szkołę Reportażu na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Szczecińskim.

Autor filmów: „Pan Charon”, „Honor”, „Droga Powrotna”, „Marsz”, „Siłacz”. W ramach stypendium zrealizuje krótkometrażowy dokument „Najpierw masa, potem masa”.

Źródło – https://24kurier.pl/aktualnosci/kultura/stypendia-dla-artystow-od-marszalka/